K O M U N I K A T B E T R A N S NIEPOROZUMIENIE w BETRANS
W dniu wczorajszym, 26 marca Zarząd Spółki wraz z Członkiem Zarządu PGE GiEK S.A. Panem Andrzejem Kopertowskim podjął rozmowy "ostatniej szansy" z Komitetem Protestacyjno Strajkowym składającym się z MZZ "ODKRYWKA" KWB Bełchatów I WZZ SIERPIEŃ 80 KWB Bełchatów. Negocjacje trwały do późnych godzin wieczornych, w wyniku czego zbliżyliśmy się stanowiskami co do wzrostu płac w Spółce. Na dziś tj. 27 marca ustaliliśmy termin podpisania porozumienia które zakończyłoby spór zbiorowy na tle płacowym z roku 2020 a Pracownicy otrzymaliby podwyżki płacy zasadniczej średnio o 150 zł na stawce zasadniczej.
BLISKO CORAZ... DALEJ
Było blisko podpisania porozumienia kończącego trwający spór zbiorowy, gdyby nie cwaniactwo (głupota) jaką wykazał się Zarząd Spółki, wraz z Członkiem Zarządu GiEK, którzy na godzinę wcześniej zaplanowali spotkanie z 3 "hienami związkowymi" "związkowcami" z KWB Bełchatów z którymi podpisali porozumienie płacowe. Nic by nie było w tym dziwnego, gdyby to porozumienie podpisali w styczniu, lutym, czy nawet w marcu. Ale dziś mamy dzień wolny od pracy i "Panowie" związkowcy nie robiąc nic w sprawie podwyżek płac przyjechali podpisać przed nami porozumienie by odtrąbic swój haniebny sukces, co miało spowodować zniechęcenie Pracowników do ogłoszonego od poniedziałku STRAJKU w Spółce BETRANS. Będąc pewni tego że nasze organizacje związkowe podpiszą porozumienie, wydali już po godzinie komunikat związkowy w którym napisali jak to oni podwyżki w BETRANS załatwili.
OBŁUDA I HIPOKRYZJA... W związku z brakiem dobrej woli ze strony Zarządu Spółki zawarcia porozumienia kończącego spór zbiorowy w obecności Mediatora, oświadczyliśmy jednogłośnie o zmianie stsnowiska strony związkowej, tzn. Kwota wzrostu płac pozostaje bez zmian, ale ulega zmianie termin wprowadzenia w życie podwyżek płac. Wzrost płac należy wprowadzić od stycznia 2021 z wyrównaniem i wypłatą w miesiącu kwietniu, na co Zarząd nie wyraził zgody.
Podsumowując...
Czy opłacało się Zarządzającym Spółką w świetle zbliżającego się STRAJKU, kombinować by usatysfakcjonować tzw. Hieny, które pojawiają się w momencie gdy czują padlinę, ryzykując zakończenie sporu zbiorowego? Czy Zarząd ceni bardziej pseudo związki zawodowe, niżeli swoich Pracowników?
Wiemy jedno!!!
Wymiar finansowy, społeczny i wizerunkowy STRAJKU w Spółce, będzie niewspółmiernie większy, niż wchodzenie bez wazeliny w dupska kolesi związkowych.
MZZ "ODKRYWKA" WZZ SIERPIEŃ 80 KWB Bełchatów jako Komitet Protestacyjno Strajkowy pozostaje nadal w stanie sporu zbiorowego z Pracodawcą w BETRANS Spółka z o.o. i od poniedziałku wdraża kolejne procedury i przygotowania do 2 godzinnego Strajku Ostrzegawczego zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
Zarządowi życzymy wiecej rozsądku, mniej knucia i odpowiedzialnych decyzji, a Pracownikom odwagi, solidarnosci międzyludzkiej i wzajemnego szacunku do siebie.
Powodzenia 29 marca 2021.
JESTEŚMY Z WAMI!
KOMITET PROTESTACYJNO STRAJKOWY,MZZ "ODKRYWKA" KWB BEŁCHATÓW, WZZ SIERPIEŃ 80 KWB BEŁCHATÓW.
Relacja MZZ Odkrywka
betrans_o.jpg