Odwołana prezes PGE GIEK w Bełchatowie, Wioletta Czemiel Grzybowska?

Wioletta Czemiel-Grzybowska nie jest już prawdopodobnie prezesem PGE GIEK w Bełchatowie, jak udało się nieoficjalnie ustalić. Odwołanie miało nastąpić podczas środowego posiedzenia rady nadzorczej koncernu

PGE GIEK w Bełchatowie będzie mieć prawdopodobnie nowego prezesa. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, Wioletta Czemiel-Grzybowska została odwołana z tej funkcji podczas posiedzenia Rady Nadzorczej PGE GIEK, która obraduje w środę, 30 czerwca 2021.

Powody odwołania nie są jeszcze oficjalnie znane. Przed kilkoma dniami prezes PGE GIEK gościła na sejmowej komisji na której mówiła o przyczynach pożaru w Elektrowni Bełchatów, jego skutkach i obecnej sytuacji związanej z naprawami bloku 858 MW, najnowocześniejszej jednostki w Elektrowni Bełchatów.

Nieoficjalnie mówi się, że wniosek o odwołanie prezes PGE GIEK w Bełchatowie pojawił się już dwa tygodnie temu, jednak wówczas nie uzyskał poparcia większośc.

Na razie PGE GIEK nie komentuje sprawy. Czekamy na oficjalne stanowisko koncernu w tej sprawie. Posiedzenie Rady Nadzorczej PGE GIEK wciąż trwa.

14.04.2021 Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółki z Grupy PGE, została wiceprezydentem Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal. Euracoal to międzynarodowa organizacja przemysłu węglowego z siedzibą w Brukseli, która powstała w 2002 roku. Zajmuje się wzmacnianiem pozycji paliw stałych wobec konkurencji innych źródeł energii, a także reprezentowaniem przemysłu węglowego na różnych forach europejskich. Obecnie zrzesza 26 podmiotów z 16 krajów: Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Republiki Czeskiej, Niemiec, Grecji, Węgier, Włoch, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Turcji, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii. Są to producenci i importerzy węgla, stowarzyszenia, organizacje oraz instytuty naukowo-badawcze.

Polska energetyka się zmienia, czego potwierdzeniem jest nowa Strategia Grupy PGE z 19 października 2020 r., która zakłada plan transformacji zmierzający do neutralności klimatycznej Grupy w 2050 roku.

żródło: bełchatów nasze miasto