Text Size
środa, maj 27, 2020

W nocy ze środy na czwartek rada nadzorcza PGE powołała nowego prezesa oraz zarząd PGE. Nowym Prezesem spółki został Wojciech Dąbrowski, który wcześniej kierował spółką  PGE Energia Ciepła.

"Wojciech Dąbrowski od 10 lat pełni funkcje menadżerskie w sektorze energetycznym. W styczniu 2016 r., Wojciech Dąbrowski został prezesem PGNiG Termika, warszawskiego wytwórcy ciepła. Błyskawicznie wziął się za wymianę kadr, sięgającą nawet stanowisk czysto specjalistycznych. Przez długie miesiące słychać było branżowe narzekania na paraliż decyzyjny w Termice, brak kompetentnych rozmówców i opóźnienia w projektach. Pod koniec 2017 r. Wojciech Dąbrowski przeniósł się na fotel prezesa w PGE Energia Ciepła, czyli dawnego EDF Polska. PGE przejęła EDF w listopadzie 2017 r. Krótko po wejściu nowego prezesa stanowiska stracili dyrektorzy, ale również osoby na niższych szczeblach. W latach 2011-2016 był  również wiceprezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie.

 

Nowy prezes PGE to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji, gdzie uzyskał tytuł magistra nauk prawnych. „Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa w zakresie Eksploatacji elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i parowo-gazowych oraz w Akademii Leona Koźmińskiego i na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania – Zarządzanie w Administracji Publicznej”

Zapowiada audyt oraz "zielony kierunek" swojej kadencji. Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja, społeczne oczekiwania to elementy, które już wpływają na sektor energetyczny i będą determinować pracę zarządu PGE. Zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy to cel, który stawiam przed sobą – mówi Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

 

Oprócz Dąbrowskiego do zarządu weszły cztery osoby. Ryszard Wasiłek powołany został na stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych, Paweł Strączyński objął funkcję wiceprezesa ds. finansowych, Paweł Cioch zajmie się sprawami korporacyjnymi, a Paweł Śliwa - innowacjami.

Związki Zawodowe