Text Size
sobota, grudzień 07, 2024
  • war_8.jpg
  • war_7.jpg
  • war_5.jpg
  • war_2.jpg
  • war_3.jpg
  • war_6.jpg
  • war_1.jpg
  • warsz0130.jpg
  • warsz0124.jpg
  • mzzprc2.jpg
  • warsz012.jpg

Logo Związki

  • MZZPRC

MZZPRC

Związki Zawodowe Ruchu Ciągłego Tel: Biuro. +48 75 773 4930

75 773 4931

Turniej szachowy o Puchar Dyrektora PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Turów 

Turniej szachowy o Puchar Dyrektora PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Turów 

17 września w ramach obchodów Dnia Energetyka 2023 , Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego zorganizował coroczny turniej szachowy o Puchar Dyrektora PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Turów. 

Zrzut ekranu 2023-09-25 o 18.15.43.png.  Zrzut ekranu 2023-09-25 o 18.19.16.png

W tegorocznych zawodach wzięło udział 50 zawodników - szachistów w różnym wieku i o różnych umiejętnościach. Liczną grupę uczestników stanowiły dzieci, które często z dobrym wynikiem walczyły ze starszymi zawodnikami. Rozgrywki były przeprowadzone w systemie szwajcarskim, zwanym potocznie szybkimi szachami, gdzie maksymalny czas dla zawodnika to 15 minut na jedną partię.

Zrzut ekranu 2023-09-25 o 18.26.10.png

 Zwycięzcą Turnieju został Michał Owczarz, drugie miejsce zajął Marcin Kustosz, a na najniższym stopniu podium stanął Tadeusz Makarek.

Turniej został zorganizowany w Bogatyni, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy wsparciu organizacyjnym Uczniowskiego Klubu Sportowego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni.

żródło Komunikacja [PGE GiEK S.A.]

Strategia Grupy PGE

Strategia Grupy PGE przedstawia plan transformacji zmierzający do neutralności klimatycznej Grupy w 2050 roku. Zostanie to osiągnięte poprzez realizację inwestycji w nisko- i zeroemisyjne źródła energii oraz infrastrukturę sieciową. 

Aspiracje Grupy PGE

Grupa PGE jest gotowa do przeprowadzenia procesów transformacji sektora i przygotowania konwencjonalnej podstawy systemu elektroenergetycznego do funkcjonowania w nowej strukturze właścicielskiej. Grupa będzie pionierem rozwoju i eksploatacji morskiej energetyki wiatrowej. W 2030 roku moc farm wiatrowych na Bałtyku ma wynieść 2,5 GW, natomiast jako efekt przygotowania kolejnych projektów na nowych obszarach – w 2040 roku PGE będzie posiadać morskie farmy wiatrowe o mocy zainstalowanej wynoszącej co najmniej 6,5 GW. Równocześnie w najbliższych latach kontynuowany będzie program budowy mocy w elektrowniach wiatrowych na lądzie i fotowoltaicznych, a planowany przyrost nowych mocy ma wynieść odpowiednio powyżej 1 GW i powyżej 3 GW do 2030 roku. W segmencie Ciepłownictwo, Grupa planuje dokonać transformacji źródeł ciepła systemowego w kierunku nisko- i zeroemisyjnym (do 2030 roku ich udział ma stanowić powyżej 70 proc. w produkcji ciepła), a jednocześnie promować przyłączenia do sieci indywidualnych źródeł ciepła lub ich wymianę na przyjazne dla środowiska. Do 2030 roku PGE planuje wymienić ponad 100 tysięcy źródeł ciepła w ciepłownictwie indywidualnym.

Ważną rolę w transformacji energetycznej będzie odgrywać wdrożenie zasad gospodarki cyrkularnej we wszystkich obszarach działalności Grupy PGE, co przyczyni się do dodatkowej minimalizacji oddziaływania na środowisko.

źródło https://www.gkpge.pl/grupa-pge/o-grupie/poznaj-strategieZrzut ekranu 2023-09-10 o 19.50.21.png

 

Federacja GK PGE

Szanowni Państwo,

w tym samym czasie gdy Europa dzielnie chce byś prekursorem Zielonej Transformacji na Świecie - poprzez szybkie odchodzenie od węgla na rzecz Gazu+OZE, Chińczycy robią swoje i budują silną gospodarkę wykorzystując wszystkie dostępne środki które pozwalają budować im przewagi na Świecie. Chińczycy, w przeciwieństwie do Europejczyków, nie ograniczają siebie w wykorzystywaniu surowców energetycznych z przyczyn ideologicznych i konsekwentnie wzmacniają swój miks energetyczny poprzez dywersyfikację struktury miksu energetycznego z wykorzystaniem:

- węgla,- uranu, - technologii OZE

Chińczycy mocno rozwijają OZE (zresztą znacząco wzmacniając własne firmy technologiczne bo do budowania jednostek OZE wykorzystywane są głównie Chińskie produkty) ale nie zapominają o tym by mieć dostęp do stabilnych i stałych dostaw energii elektrycznej - bo wiedzą że najdroższa energia elektryczna to ta której nie ma (o czym boleśnie niedługo zacznie przekonywać się Europa).

Chińczycy wykazują daleko idący pragmatyzm i mimo wielu słów na temat walki ze Zmianami Klimatu, to nadal nie zapominają o zapewnieniu stabilnego wzrostu gospodarczego swojego Kraju a to niewątpliwie związane jest z dostępnością energii elektrycznej.

"Jak wskazuje Reuters, krajowa produkcja węgla wzrosła o 107 mln ton (+5 proc.) między styczniem a czerwcem 2023 roku w porównaniu z tym samym okresem w 2022 roku" Przez tak bezmyślnie przeprowadzaną transformację energetyczną Europa całkowicie uzależnia się od zewnętrznych regionów w zakresie energetyki. Przez uzależnianie się w zakresie importu:

- gazu,- uranu,- węgla (tak tak, Niemcy nadal importują znaczące ilości węgla).- kluczowych pierwiastków,

- technologii OZE, - technologii magazynowania energii,

Kryzys z roku 2022 mógł pozwolić na zrewidowanie błędnej transformacji energetycznej w Europie - ale niestety nie skorzystano z możliwości i wybrano wręcz przeciwny kierunek - przyspieszenie zielonej transformacji bez posiadania kluczowych elementów tej transformacji:

- wybudowanej odpowiedniej sieci przesyłowej i dystrybucyjnej

- bez zwiększenia mocy transgranicznych

- wybudowania wielkoskalowych magazynów energii

- wybudowania nowych jednostek cieplnych ( w zamian za odstawiane, czyli tzw. wymiana "na zakładkę").

Ostatni kryzys gospodarczy kosztował Europę minimum 700 mld € - taki był wystawiony rachunek za tak pospiesznie przeprowadzaną transformację.... Obecnie Europa ma najgorsze perspektywy gospodarcze (względem USA i Chin) właśnie głównie przez brak posiadania własnych, tanich, surowców energetycznych a w zamian wzmacniając zależność od droższych importowanych.... Oby Europa jak najszybciej otrzęsła się z tego letargu nim nie będzie za późno...

#stopzielonylad #bezpieczenstwoenergetyczne #ubostwoenergetyczne #kolonializmenergetyczny #czystyportfel

źródło: Władysław Gawroński

Manifestacja

Po wakacjach powtórka, tylko że zdwojoną siłą, jeśli nie uwzględnią postulatów opisanych w petycji!
Już nikt nam nie powie, że "nie wiedzieli" - teraz już wiedzą !
Nie pozwolimy na zniszczenie naszego regionu, jak to zrobiono z Wałbrzychem!

 

355149314_9564104146997580_8733584520602354240_n.jpg

18104918021074353085.jpeg

Ostra reakcja na kolejną decyzję sądu w sprawie kopalni Turów

Ostra reakcja na kolejną decyzję sądu w sprawie kopalni Turów

 

  • Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił wstrzymania postanowienia o wstrzymaniu decyzji środowiskowej dotyczącej koncesji na wydobycie węgla dla kopalni w Turowie po 2026 r.
  • W sprawie tej chodzi o decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z 30 września 2022 r. określającą środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia: "Kontynuacja eksploatacji złoża węgla brunatnego Turów, realizowanego w gminie Bogatynia".
  • Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 31 maja nie wstrzymuje pracy kopalni Turów. 

W sprawie tej chodzi o decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z 30 września 2022 r. określającą środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia: "Kontynuacja eksploatacji złoża węgla brunatnego Turów, realizowanego w gminie Bogatynia". Skargę na decyzję tę złożyły m.in. Fundacja Frank Bold, Greenpeace oraz Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA. 31 maja tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) wstrzymał - do czasu rozpoznania skargi - wykonanie decyzji środowiskowej. W konsekwencji GDOŚ oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wnieśli do sądu o wstrzymanie tego postanowienia.

Do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki, który napisał na Twitterze, że "WSA w sprawie Turowa po raz kolejny pokazał, że pojęcie interesu społecznego jest mu obce. Od popełniania błędów, gorsze jest tkwienie w błędzie". Szef rządu zapowiedział dalsze działania w tej sprawie.

Źródło wsp.pl https://www.wnp.pl/gornictwo/ostra-reakcja-premiera-na-kolejna-decyzje-sadu-w-sprawie-kopalni-turow,724414.html

Bochenek: w Turowie ogniskują się problemy całego państwa polskiego

Sprawa z kopalnią Turów ma swój początek we wrześniu 2021 r., kiedy Trybunał Sprawiedliwości UE nałożył na Polskę karę w wysokości 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środka tymczasowego i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Decyzja unijnego trybunału była efektem pozwu, jaki złożyły przeciwko Polsce Czechy. Strona czeska uważała, że rozbudowa kopalni zagraża dostępowi mieszkańców czeskiego Liberca do wody; skarżyli się oni także na hałas i pył związany z działalnością kopalni.

W listopadzie 2021 r. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, w którym domagał się stwierdzenia niekonstytucyjności regulacji prawa unijnego na podstawie których Trybunał Sprawiedliwości UE nałożył kary na Polskę ws. kopalni Turów i byłej Izby Dyscyplinarnej SN. TK rozpatrywanie tego wniosku rozpoczął 19 października 2022 r.; terminy rozpraw były wielokrotnie przekładane, ostatni raz - na 20 lipca

źródło;

https://energetyka24.com/gornictwo/wiadomosci/bochenek-w-turowie-ogniskuja-sie-problemy-calego-panstwa-polskiegohttps://energetyka24.com/gornictwo/wiadomosci/bochenek-w-turowie-ogniskuja-sie-problemy-calego-panstwa-polskiego

Szef Solidarności wskazuje winnego sytuacji w Turowie

Szef Solidarności wskazuje winnego sytuacji w Turowie. "Dostał zadanie likwidacji kopalni"

Prawdziwa "Solidarność" nigdy nie jest z władzą przeciwko ludziom, tylko jest wtedy, kiedy protestuje przeciwko złej władzy, złodziejstwu i kłamstwu - powiedział w czwartek, w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) lider PO Donald Tusk do związkowców zakłócających jego wystąpienie, tym samym zarzucając wam, że idziecie na pasku PiS i jesteście bezczynni.

  • - Donald Tusk dostał zadanie, że ma doprowadzić do likwidacji kopalni Turów, bo mają funkcjonować niemieckie kopalnie na tzw. zielonym węglu - uważa Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
  • - Nie oddamy ani centymetra kopalni Turów, ani centymetra elektrowni Turów, ani kawałka całego kompleksu - deklaruje szef Solidarności.

https://www.wnp.pl/gornictwo/donald-tusk-dostal-zadanie-likwidacji-kopalni-turow-szef-solidarnosci-znalazl-winnego,724495.html

PiS o sporze o Turów: To nic innego jak atak na naszą suwerenność

- Bronimy i będziemy bronić polskiego prawa do pracy - mówił wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji Zjednoczonej Prawicy w Bogatyni, w pobliżu Elektrowni Turów, która od wielu miesięcy jest jednym z przedmiotów sporu pomiędzy Polską a Unią Europejską. - To jest nic innego jak atak na naszą suwerenność - wskazywał.

Czytaj więcej na

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-prezes-pis-o-sporze-o-turow-to-nic-innego-jak-atak-na-nasza-,nId,6861446#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Źródło PAP pilnujemy miejsc pracy w Turowie

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1588575%2Czalewska-pilnujemy-miejsc-pracy-w-turowie-glowne-przeslanie-konwencji-pis

W piątek rzecznik PiS Rafał Bochenek przyznał, że jego formacja udaje się do Turowa, aby spotkać się z mieszkańcami całego regionu. – To miejsce – kopalnia i elektrownia w Turowie jest miejscem, które ogniskuje dzisiejsze problemy całego państwa polskiego – problemy, które dotyczą naszego bezpieczeństwa energetycznego, naszej suwerenności, ale także standardu i jakości życia polskich obywateli – stwierdził.

– Od dłuższego czasu jest podejmowany szereg działań – czy na poziomie Unii Europejskiej przez różne, skrajnie radykalne organizacje, instytucje, polityków również, ale okazuje się, że od jakiegoś czasu przez polskie sądy są podejmowane próby, które zmierzają do tego, aby ten kompleks kopalniano-energetyczny zamknąć i aby doprowadzić do tego, aby polskie bezpieczeństwo energetyczne będzie w dużym stopniu zagrożone – mówił rzecznik PiS.

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa informowała o wysłaniu zażalenia na postanowienie WSA przez GDOŚ. Zażalenie złożyła też PGE GiEK; o przystąpieniu do tej sprawy przed sądem administracyjnym i skierowaniu własnego zażalenia poinformowała także Prokuratura Krajowa.

Premier Morawiecki nazwał postanowienie WSA „bezprawiem i jawnym uderzeniem w polski interes”. Również szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda uznał decyzję WSA ws. kopalni w Turowie za skandaliczną. – Mówimy krótko: ręce precz od Turowa – podkreślił. – Zatrzymamy głupią decyzję, my jej nie respektujemy – dodał.

uid_331e5c5100db4d888b8cb4013e9f22cf_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506.png

Powraca spór o kopalnię Turów, tym razem za sprawą wstrzymania przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie

Polski rząd już dawno porozumiał się z Czechami w sprawie funkcjonowania kopalni Turów, to spór o ten zakład wydobywczy właśnie powrócił. Tym razem za sprawą wstrzymania przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wykonania decyzji środowiskowej, która była podstawą do wydłużenia pracy kopalni aż do 2044 r. W praktyce oznacza to, że działalność Turowa po 2026 r.WSA wstrzymał właśnie wykonanie decyzji środowiskowej dla kopalni. To na jej podstawie w lutym 2023 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedłużyło koncesję na wydobycie węgla w tym miejscu do 2044 r. Skargę na decyzję środowiskową złożyły jesienią 2022 r. m.in. Fundacja Frank Bold, Greenpeace i Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia. Według PGE wyrok jest "skandaliczny". Energetyczny koncern przekonuje, że sąd w motywach rozstrzygnięcia nie odniósł się do stanowiska spółki i nie dokonał merytorycznej oceny stanowiska wnioskodawców.

Spór o Turów ciągnie się od kilku lat, a sprawa przed WSA jest tylko elementem większej układanki.

  • kopalnia Turów w 1994 roku dostała koncesję na wydobycie, która wygasała w 2020 roku. Żeby ją wydłużyć, potrzebne było przeprowadzenie konsultacji, również ze stroną niemiecką i czeską oraz wydanie nowej decyzji środowiskowej. Konsultacje społeczne w Niemczech zakończyły się 20 stycznia. Decyzja środowiskowa została opublikowana zaledwie 16 godzin po otrzymaniu wyników niemieckich konsultacji. Dwa dni później Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu nadała jej rygor natychmiastowej wykonalności. To oznacza, że dalszego wydobycia nie są w stanie zatrzymać żadne odwołania ani protesty. Decyzję może podważyć jedynie sąd. 
  • Ówczesny minister klimatu Michał Kurtyka wydłużył koncesję o sześć lat, do 2026 r. 
  • Wtedy zaczął nasilać się konflikt z Czechami, którzy najsilniej odczuwają skutki działania kopalni odkrywkowej. Po ich stronie granicy wysychają studnie, a do tego skarżą się na hałas i pył z odkrywki. Rząd z Pragi usiłował negocjować warunki wydobycia węgla w Turowie. Nie udało się jednak osiągnąć porozumienia. 
  • W lutym 2021 Czesi zaskarżyli Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE. 
  • Już po skardze Czechów minister Kurtyka wydłużył koncesję Turowa do 2044 roku. 
  • W międzyczasie zmienił się rząd w Czechach, a Kurtykę na stanowisku ministra klimatu zastąpiła Anna Moskwa. 
  • Jednocześnie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie toczyło się postępowanie w sprawie decyzji środowiskowej, której nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Sąd 1 lutego 2022 orzekł, że natychmiastowa wykonalność uniemożliwiła rzetelną ocenę wpływu na środowisko. Sprawa decyzji środowiskowej wobec złożonych odwołań była od 2020 r. rozpatrywana przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. 
  • Dwa dni później podpisano umowę z Czechami, kończąc konflikt przed TSUE.We wrześniu 2022 roku Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał nową decyzję środowiskową dla kopalni odkrywkowej Turów, która była ostateczna. To umożliwiło przyznanie nowej koncesji na wydobycie do 2044 roku. Anna Moskwa to pozwolenie zatwierdziła. 
  • Kilka organizacji społecznych, m.in. Fundacja Frank Bold, Greenpeace i Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA zaskarżyły decyzję GDOŚ. Postępowanie trwa, ale 31 maja WSA wydał postanowienie tymczasowe o wstrzymaniu wykonania decyzji środowiskowej. Kiedy informacja trafiła do opinii publicznej, premier z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem wyruszyli do Turowa, żeby zapewnić górników o swojej lojalności.

żródło www, pap

 

 

 

Wizyta studyjna, KON i KŚ na Dolnym Śląsku

W drugim dniu wizyty studyjnej na Dolnym Śląsku, 14 czerwca, senatorowie z Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Środowiska spotkali się z dowództwami 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego oraz 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. Stanisława Maczka na poligonie w Świętoszowie. Ośrodek szkoli załogi czołgów Leopard. Na poligonie mieszczą się symulatory czołgu, takie jak symulator strzelań, trenażer wieży, symulator do nauki jazdy dla kierowcy. Zastępca dowódcy 10. brygady płk Dariusz Bielecki i dowódca ośrodka mjr Maciej Banaszyński opowiedzieli senatorom o szkoleniach, które wojskowi ze Świętoszowa wraz z Kanadyjczykami i Norwegami przeprowadzili dla pancerniaków spod Chersonia w Ukrainie. Senatorowie oglądali sprzęt do wirtualnych ćwiczeń i obejrzeli pokaz działania czołgów.

Następnym punktem wizyty w województwie dolnośląskim było spotkanie z dyrektorem Elektrowni Turów w Bogatyni – oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oktawianem Leśniewskim. „Składamy dziś wizytę w miejscu, które jest miejscem «gorącym» energetycznie, politycznie i międzynarodowo” – ocenił wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej senator Rafał Ślusarz, na którego zaproszenie senatorowie przyjechali do turoszowskiego kompleksu energetycznego. Elektrownia produkuje energię dla 7-8% mieszkańców Polski. Z odczytu przekazanego senatorom wynika, że 14 czerwca do godz. 13.20 elektrownia w Turowie wyprodukowała 12% krajowej energii. Członkowie komisji zapoznali się z informacją o zmianach, jakie przeszła elektrownia, dotyczących m.in. wyłączania bloków dymiących i budowania nowych bloków czy odazotowania spalin. Rozmawiali także o bezpieczeństwie obiektu. Należy on do infrastruktury krytycznej naszego kraju. Senatorowie KON, KGNiI i KŚ zwiedzili teren elektrowni. Dowiedzieli się m.in., jak funkcjonuje blok bezemisyjny i chłodnia kominowa.

Elektrownia Turów w Bogatyni jest zasilana surowcem z Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Senatorowie wizytowali także tę kopalnię, gdzie zobaczyli, jak wydobywa się węgiel. W tym celu zjechali na strop pierwszego pokładu, gdzie znajduje się najlepszy jakościowo węgiel sprzed 26 milionów lat. Członkowie trzech komisji mogli obserwować pracę operatorów koparek, przenośników węglowych i zwałowarek.

O Turowie zrobiło się głośno, gdy w 2021 r. Czesi zgłosili zarzuty wobec kopalni, bo według nich Polska naruszyła prawo Unii Europejskiej przy wydawaniu koncesji dla kopalni do 2026 r. Narzekali na wysychające studnie przy granicy z Polską, hałas i zapylenie. W ubiegłym roku Polska podpisała z Czechami ugodę i wypłaciła w sumie 45 mln euro, aby zneutralizować skutki wydobycia. Dyrektor oddziału KWB Turów PGE GiEK Sławomir Wochna wyjaśnił senatorom, że decyzja środowiskowa w 80% została zrealizowana. Zostały zainstalowane np. cichobieżne krążniki do taśmy w przenośnikach, postawione ekrany akustyczne, woda do chłodzenia jest oczyszczana, w planach są działania chroniące środowisko. W czerwcu 2023 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wstrzymał wykonanie decyzji środowiskowej ze względu na „niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody w środowisku”, co oznacza zamknięcie kopalni. Premier, Minister Klimatu i Środowiska oraz Minister Aktywów Państwowych zapowiedzieli, że nie wstrzymają wydobycia w Turowie. Senatorowie z Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Środowiska deklarowali wsparcie dla kopalni.

https://www.senat.gov.pl/aktualnoscilista/senat-i-senatorowie/art,15613,wizyta-studyjna-kgnii-kon-i-ks-na-dolnym-slasku.html

mVqUwmKha1OY5YVUlA,_p1c7086.jpg

 

Wizyta studyjna

Wizyta studyjna KWB

 

IV Walne Zebranie Delegatów Federacji Związków Zawodowych GK PGE

IV Walne Zebranie Delegatów Federacji Związków Zawodowych GK PGE. Trwa gorąca dyskusja o niesprawiedliwej społecznie, gospodarczo i nieuzasadnionej ekonomicznie transformacji energetycznej Regionu Bełchatowskiego. Kolejnym punktem jest stanowisko Federacji Związków Zawodowych GK PGE dotyczące braku wyboru od ponad pięciu miesięcy Prezesa PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., który ma konsolidować Spółki wchodzące w skład NABE.

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób i tekst

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst