Text Size
środa, kwiecień 14, 2021

żródło Energetyka24.com

- Polityka energetyczna Polski do 2040 roku jest dokumentem propagandowym, ponieważ każde opracowanie nowej strategii powinno się zacząć od oceny wdrażania dotychczasowych zadań czy procesów wykonawczych - mówi w rozmowie z Energetyka24.com były minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński (Platforma Obywatelska). 

Jest to przygotowany teoretycznie dokument na potrzeby Unii Europejskiej i promocji polityki, którą rząd powinien wprowadzać. Jest on dokumentem propagandowym, ponieważ każde opracowanie nowej strategii powinno się zacząć od oceny wdrażania dotychczasowych zadań czy procesów wykonawczych. Dokument, który zaprezentował rząd mówi o celach, które będziemy osiągali ale nie ocenia tego, co powinno być zrobione do tej pory, nie podkreśla słabych ani silnych stron tego, co było dotychczasowym zadaniem rządu. Nie mama wskazania, które poprzednie cele muszą być zmienione, a które dynamiczniej rozwijane.

Drugą rzeczą, jaką taki dokument powinien zawierać jest ocena zapotrzebowania na paliwa i energię, czyli bilans energetyczny naszego kraju. Tego w tej chwili też nie ma w jasny sposób pokazanego, z czego trzeba zrezygnować, czym zastąpić.

Związki Zawodowe