Text Size
piątek, maj 24, 2024

Koleżanki i koledzy

W minioną sobotę miały miejsce dwa wydarzenia , w których uczestniczyli członkowie naszego Związku.

Pierwszym z nich była pielgrzyma do Częstochowy i uczestnictwo w Uroczystej Mszy Świętej.

Msza sprawowana była w intencji pomyślnego rozwiązania spraw Kompleksu Turów z naszymi południowymi sąsiadami,  za pracowników Elektrowni i Kopalni Turów i naszych rodzin oraz mieszkańców miasta i gminy Bogatynia. W uroczystości uczestniczył między innymi nasz Poczet Sztandarowy oraz przedstawiciele MZZPRC.

Drugim wydarzeniem było uczestnictwo w manifestacji  w Warszawie. Protesty odbył się pod hasłem "Tak dla suwerenności energetycznej Polski. Nie dla wysokich cen energii i ciepła”

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno Strajkowy GK PGE - TAURON, wraz z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych , protestowali  w Warszawie, przeciwko niesprawiedliwej transformacji energetycznej, drastycznemu wzrostowi cen energii, ciepła, paliw i gazu, oraz spekulacyjnej cenie emisji CO2, która rujnuje Polską Gospodarkę, a także prowadzi do zubożenia Polski i Polaków. W trakcie protestu została wręczona petycja do Pani Ursuli von der Leyen.

Po zakończonej pikiecie Prezydium OKPS dzięki Panu Ministrowi Januszowi Kowalskiemu spotkało się Ministrem Sprawiedliwości , Prokuratorem Generalnym Panem Zbigniewem Ziobro.

 Poruszyliśmy tematy dotyczące wsparcia w sprawie budowania suwerenności energetycznej Polski opartej na własnych zasobach. Bardzo ważne w tym zakresie jest przychylność w sprawie transformacji energetyki opartej na naszych zasobach naturalnych.  

Dziękuję wszystkim Członkom naszego Związku za uczestnictwo i reprezentację w obu wydarzeniach.

Związki Zawodowe