Text Size
piątek, maj 20, 2022

35. KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW

Bardzo dobra frekwencja i szybkie, sprawnie poprowadzone przez Adama Zborowskiego i Wojciecha Kasickiego obrady – za nami 35. Krajowy Zjazd Delegatów w Bukowinie Tatrzańskiej.

Na Podhale przyjechało 106 delegatów, którzy udzielili absolutorium Zarządowi i Prezydium OZZZPRC. Działacze odnieśli się do dramatycznej sytuacji za naszą wschodnią granicą i bezwzględnie potępili agresję Rosji na Ukrainę oraz brutalne akty gwałtu i ludobójstwa na ludności cywilnej ujawnione w Buczy, Irpieniu i Hostomlu.

– Podjęliśmy ważne uchwały – m.in. ws. poparcia inicjatywy reaktywowania lub powołania przez Rząd RP resortu ministerstwa dedykowanego energetyce. Uważamy że kluczowa branża gospodarki narodowej powinna mieć – zwłaszcza w obliczu stojącą przed nią zmian – dedykowany sobie resort – wyjaśnia Krzysztof Kisielewski, przewodniczący OZZZPRC.

Podczas zjazdu, w tajnym głosowaniu, wybrano także delegatów na Kongres Forum Związków Zawodowych. Uprawnieni do udziału w nim uprawieni są przedstawiciele Zarządu i Prezydium, ale reprezentacja OZZZPRC będzie liczniejsza. – Nie wiemy, ile ostatecznie osób wybierze się na to spotkanie, bo Forum nie przedstawiło jeszcze szczegółów, ale my już dokonaliśmy wyboru – pojadą ci, którzy otrzymali największą liczbę głosów – wyjaśnia Krzysztof Kisielewski.

Związki Zawodowe