Text Size
sobota, kwiecień 27, 2024

Turniej szachowy o Puchar Dyrektora PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Turów

17 września w ramach obchodów Dnia Energetyka 2023 , Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego zorganizował coroczny turniej szachowy o Puchar Dyrektora PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Turów.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 50 zawodników - szachistów w różnym wieku i o różnych umiejętnościach. Liczną grupę uczestników stanowiły dzieci, które często z dobrym wynikiem walczyły ze starszymi zawodnikami. Rozgrywki były przeprowadzone w systemie szwajcarskim, zwanym potocznie szybkimi szachami, gdzie maksymalny czas dla zawodnika to 15 minut na jedną partię.

Zwycięzcą Turnieju został Michał Owczarz, drugie miejsce zajął Marcin Kustosz, a na najniższym stopniu podium stanął Tadeusz Makarek.

Turniej został zorganizowany w Bogatyni, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy wsparciu organizacyjnym Uczniowskiego Klubu Sportowego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni.